EnglishPolishMagyar

Kompletność

Wskaźnik kompletności IF (ang. In-Full) dostaw jest kolejnym z podstawowych wskaźników jakościowym monitorującym satysfakcję klienta oraz efektywność procesów operacyjnych. 

Pomiaru dokonuje się w oparciu o ustalona wartość graniczna która została ustalona w ramach oferty i parametrów procesów.

 

           Ilość zleceń/zamówień zrealizowanych w całości
IF = ----------------------------------------------------------------------- * 100%
            Całkowita ilość zrealizowanych zleceń/zamówień 

 

W zależności od specyfiki produktu oraz branży, wskaźnik należy monitorować tygodniowo lub miesięcznie, aby umożliwić sobie szybka reakcje w przypadku niekorzystnej tendencji. W szczególnie wymagających branżach wskaźnik monitoruje się dziennie.

Oczekiwany poziom celu dla wskaźnika IF zwykle zakłada się powyżej 97%, a w bardzo wymagających branżach nawet powyżej 99% 

 

W jaki sposób monitorować wskaźniki KPI?

 

 

Ten i inne wskaźniki efektywności i wydajności można monitorować za pomocą systemu Wirtualny Analityk, stworzonego przez firmę doradczą Wisdom Consulting.

Wirtualny Analityk jest innowacyjnym oraz praktycznym oprogramowaniem, które pozwala na szybkie i proste wdrożenie metody "Zarzadzania przez Cele". Monitorowanie wskaźników efektywności i wydajności jest podstawowym działaniem podejmowanym w ramach wdrażania Lean Management jednocześnie umożliwiając ciągłe usprawnianie procesów (Kaizen).

Oprócz optymalizacji procesów oraz efektywnego wykorzystania zasobów, wdrożenie oprogramowania Wirtualny Analityk wpływa bezpośrednio na poprawę wyników finansowych w zakresie zwiększania poziomu sprzedaży, wydajności działu produkcji, efektywności całego łańcucha dostaw jak również poprawy jakości obsługi klienta i realizacju uzgodnionych SLA (ang. Service Level Agreement – umowa poziomu jakości świadczenia usług).

WIĘCEJ

 

 

Wypróbuj teraz30 dni okresu próbnego


FacebookTwitter

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
tel: +48 12 3410069
tel: +48 12 3410070

mobile:+48 793 836 885
mobile:+48 602 315 641

Wsparcie

Jeśli masz pytania, lub potrzebujesz wsparcia:

jesteśmy dostępni od Poniedziałku do Piątku w godz. 9:00 - 17:00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Zadzwoń