EnglishPolishMagyar

Wskaźnik Perfekcyjnego Zamówienia (OTIF)

Wskaźnik Perfekcyjnego Zamówienia - OTIF (ang. On-Time In-Full) to miara jakości i niezawodności realizacji zamówień lub dostaw. Mierzy on procent zamówień zrealizowanych zarówno w całości (kompletnie) jak i w uzgodnionym terminie.

OTIF = OT * IF

Wskaźnik OTIF jest wskaźnikiem syntetycznym, czyli takim którego wartość jest wyliczona na podstawie dwóch innych wskaźników. Pierwszym elementem jest wskaźnik terminowości OT (ang. On-Time) mierzacym terminowość realizacji zamówienia. Drugim elementem jest wskaźnik kompletności IF (ang. In-Full) wskazujący na całościowa realizację zamówienia. Wynik końcowy jest podawany w procentach gdyż obie składowe sa takimi wartościami.

Oczekiwany poziom wskaźnika zwykle ustala się w granicach od 92% do 98% co wynika z typowych wartości celów dla składowych wskaźnika OTIF. Należy zwrócić uwagę że wskaźnik OTIF na poziomie 98% w praktyce oznacza iż zarówno terminowość jak i kompletność zamówień jest na poziomie 99%. 

 

W jaki sposób monitorować wskaźniki KPI?

 

 

Ten i inne wskaźniki efektywności i wydajności można monitorować za pomocą systemu Wirtualny Analityk, stworzonego przez firmę doradczą Wisdom Consulting.

Wirtualny Analityk jest innowacyjnym oraz praktycznym oprogramowaniem, które pozwala na szybkie i proste wdrożenie metody "Zarzadzania przez Cele". Monitorowanie wskaźników efektywności i wydajności jest podstawowym działaniem podejmowanym w ramach wdrażania Lean Management jednocześnie umożliwiając ciągłe usprawnianie procesów (Kaizen).

Oprócz optymalizacji procesów oraz efektywnego wykorzystania zasobów, wdrożenie oprogramowania Wirtualny Analityk wpływa bezpośrednio na poprawę wyników finansowych w zakresie zwiększania poziomu sprzedaży, wydajności działu produkcji, efektywności całego łańcucha dostaw jak również poprawy jakości obsługi klienta i realizacju uzgodnionych SLA (ang. Service Level Agreement – umowa poziomu jakości świadczenia usług).

WIĘCEJ

 

 

Wypróbuj teraz30 dni okresu próbnego

FacebookTwitter

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
tel: +48 12 3410069
tel: +48 12 3410070

mobile:+48 793 836 885
mobile:+48 602 315 641

Wsparcie

Jeśli masz pytania, lub potrzebujesz wsparcia:

jesteśmy dostępni od Poniedziałku do Piątku w godz. 9:00 - 17:00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Zadzwoń